Полезное

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав 09.09.2019Комментировать

Батьківська відповідальність означає права і обов’язки батьків по відношенню до дитини. Зокрема, це зобов’язання виховувати дитину, представляти його інтереси, піклуватися про нього і його майно. Можливість суду позбавити батьківських прав є найсуворішим засобом втручання в ці повноваження.

Такий вирок виноситься тільки тоді, коли батьки ігнорують, або не мають можливості виконувати свої безпосередні обов’язки перед дітьми. Суд приймає рішення тільки на підставі вагомих доказів правопорушення такого роду. Позбавлення батьківської відповідальності може відбуватися шляхом подачі заяви в районний суд, або у відділ у справах сім’ї та неповнолітніх. Зразки позовних заяв і рекомендації щодо їх заповнення ви можете отримати на сайті https://pozovna.in.ua/

Справа з цього питання розглядається не в судовому порядку і може бути порушена як на вимогу батьків, так і опікунів, або опікунської ради, наприклад, після повідомлення суду поліцією про те, що життєві інтереси дитини перебувають під загрозою.

Місцем підсудності є районний суд за місцем проживання дитини, а при відсутності місця проживання – суд за місцем перебування дитини. Позбавлення батьківськіх прав також може бути винесено в судовому порядку при оголошенні про розлучення та розірвання шлюбу.

Передумови позбавлення батьківських прав

Рішення про позбавлення батьківської відповідальності приймається судом коли:

  • батьківські права не можуть здійснюватися за рахунок постійних перешкод (наприклад, коли один з батьків відбуває покарання у вигляді позбавлення волі, є хронічно хворим, поїхав за кордон на постійній основі);
  • батьки зловживають батьківськими повноваженнями (наприклад, надмірно карають дитину, піддають сексуальному насильству, змушують працювати як з метою отримання прибутку, так і в домашньому господарстві, спонукають дитину скоювати злочини);
  • батьки грубо нехтують своїми зобов’язаннями по відношенню до дитини (наприклад, вони нехтують дітьми, свідомо не виконують свої обов’язки по утриманню, ведуть спосіб життя, який не гарантує належного розвитку дитини, зловживабть алкоголем, наркотиками і т. д.).

Суд також може позбавити батьківських прав у випадку, якщо він раніше вже обмежив батьківську відповідальність батьків і помістив дитину в прийомну сім’ю або установу по догляду і вихованню, якщо причини, які спонукали до таких дій не усунули.

Позбавлення батьківської відповідальності може застосовуватися до обох батьків, але може бути тільки щодо одного з них, якщо тільки один з батьків являється порушником.

Наслідки позбавлення батьківської відповідальності

Батьки, позбавлені батьківських прав, не мають права брати участь у вихованні дитини, управляти його майном, діяти від його імені, приймати рішення, наприклад, про місце проживання дитини, виборі школи, поїздках і т.д. З іншого боку, батько, позбавлений батьківських прав, як і раніше зобов’язаний забезпечувати утримання, і дитина зберігає за собою право успадкування від батька.

Крім того, батько як і раніше має право на особистий контакт з дитиною, якщо тільки заборона на такі зустрічі не буде винесена судом у рішенні, що позбавляє батьківських прав, або в наступних розглядах.

Якщо причина позбавлення батьківської відповідальності перестає існувати, суд може відновити батьківські повноваження, якщо дійде висновку, що його відновлення в даних обставинах відповідає інтересам дитини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Купить в рассрочку

Получить кредит просто! Заполни форму и получи кредит не выходя из дома под 1.99% месяц
Мы свяжемся с вами в течении часа в рабочее время
×